E-Sonuç

Randevu Al

Doç. Dr. Muhammed Raşid AYKOTA

Uzmanlık Genel Cerrahi
Hastane Özel Denizli Tekden Hastanesi
Doğum Yeri DENİZLİ - 1985
Yabancı Diller İngilizce

Detaylar

KİMDİR?

Dr. Aykota, 1985 yılında doğmuş olup lise eğitimini memleketi Denizli\'de tamamlamış ve 2009 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi\'nden mezun olarak meslek hayatına başlamıştır. Mecburi hizmetini Balıkesir\'in Dursunbey ilçesinde tamamlayan Dr. Aykota, 2010 yılında Pamukkale Üniversitesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalında ihtisasına başlamıştır. Asistanlık döneminde, "İleri Laporoskopik" ameliyatlara olan ilgisi sayesinde Türkiye\'de Obezite cerrahisinin önde gelen isimlerinden Prof. Dr. Koray Tekin ile birlikte gerçekleştirilen ilk obezite ameliyatlarında tecrübe kazanma fırsatı bulmuştur.
2013 yılında cerrahi asistanıyken İstanbul\'da düzenlenen ve dünyanın dört bir yanından yaklaşık 3000 obezite cerrahının katıldığı "Dünya Obezite Kongresi (IFSO)"nde Prof. Jacques Himpens’in ameliyatında asistanlık yaparak bu alana olan ilgi ve heyecanını doruklara çıkarmıştır.
2014 yılında Amerika\'da Cleveland Clinic\'te "Robotik Cerrahi" eğitimi ve sertifikasını almak için bulunduğu dönemde New York Lenox Hill Hospital\'da obezite cerrahisinde dünyanın önde gelen isimlerinden Dr. Mitchell Roslin’in ameliyatlarına katılmıştır.
Asistanlık döneminin son yıllarında kanser cerrahisine olan ilgisini keşfeden Dr. Aykota, özellikle hepatobilier cerrahi ve pankreas kanseri alanlarında deneyim kazanarak 2015 yılında genel cerrahi ihtisasını tamamlamıştır.
2016 yılında Brezilya’da gerçekleştirilen 21. Dünya Obezite Cerrahisi Kongresine katılmıştır.
2015-2018 yılları arasında Afyonkarahisar Sandıklı ilçesinde mecburi hizmetini tamamlayan Dr. Aykota, ardından Pamukkale Üniversitesi Genel Cerrahi bölümüne Yardımcı Doçent olarak atanmıştır. Göreve başladığı ilk yıl içerisinde Karaciğer Nakil Merkezi\'nin kurulmasına ve ilk kadavradan ve canlı vericili karaciğer nakil ameliyatlarına aktif olarak katılmıştır.
2018 yılında Dubai’de gerçekleştirilen 23. Dünya Obezite Cerrahisi Kongresine katılmıştır.
2020 yılında Romanya’da Prof. Dr. Catalin Copaescu’nun düzenlediği ileri düzey eğitime katılmıştır.
2020 yılında Pamukkale Üniversitesi Obezite Merkezini kurmuştur. Bu merkez ülkemizin ve dünyanın birçok ülkesinden gelen obezite hastalarına hizmet vermiştir.
2022 Nisan ayında Üniversiteler Arası Kurul tarafından Doçentlik ünvanı verilmiştir.
2022 yılında Oslo-Norveç’te Prof. Dr. Jon Kristinsson’un düzenlediği revizyon ameliyatları kursuna katılmıştır.
2023 yılında Belçika’da Prof. Dr. Bruno Dillemans’ın düzenlediği kompleks revizyon ameliyatları kursuna katılmıştır.
2023 yılında Mısır Kahire üniversitesinde Prof. Dr. Mohamed Diaa Sarhan’ın düzenlediği obezite cerrahisinde ‘Fast Track Concept’ kursuna katılmıştır.
Pamukkale Üniversitesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalında Doçent kadrosunda akademik çalışmalarına devam edip cerrahi asistanlarına deneyim ve tecrübelerini aktarmıştır. 2023 Nisan ayından itibaren özel sektörde yeni bir çalışma alanında hastalarına hizmet vermektedir.

Doktora Sor?

Doktora Aklınıza Takılan İstediğiniz Soruyu Sorabilirsiniz